Poranek Jazzowy w Radiowej Dwójce

Artystka wraz z zespołem właśnie weszła do studia nagraniowego z nowym materiałem. Sama zasiada za klawiaturą, a do tego sięga po loopery i harmonizery.

Co ciekawe, Aga Kiepuszewska zaczynała swoją drogę muzyczną od dyrygentury chóralnej. Jazz odkryła dla siebie w... Toskanii. - W Sienie była szkoła jazzu, która organizowała letnie warsztaty. Podczas nich przez trzy tygodnie wtopiłam się w język jazzu, zaczęłam go rozumieć, zachwycił mnie - mówiła w "Poranku Dwójki".

W rozmowie również o spotkaniach z muzyką dawną ("miałam to szczęście studiować z dyrygentem kapeli sykstyńskiej"), z operą współczesną ("śpiewam partię Marusi w Czarodziejskiej górze Pawła Mykietyna"), a przede wszystkim o nowej, wydanej cztery lata po debiutanckim albumie, płycie "Fala" ("brzmienie będzie bardziej elektroniczne”, "odważę się na zmultiplikowanie swojego głosu"). Aga Kiepuszewska zapraszała również na koncert z jej nowymi piosenkami, który obędzie się 22 lipca w Pokoju na lato przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

http://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/1646302,Zaczelo-sie-od-letniej-...