Letnia Akademia Jazzu w Wytwórni - warsztaty 2016 - Łódź

13.07.2016
I AUDYCJE MUZYCZNE: AGNIESZKA KIEPUSZEWSKA / IDZIEMY DO STUDIA

Letnia Akademia Jazzu o warsztatach:

Jednym z działań realizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu są audycje muzyczne o charakterze interaktywnym i terapeutycznym skierowane do grup o utrudnionym dostępie do kultury. W roku 2015 po raz pierwszy postanowiliśmy włączyć ten element społecznej integracji poprzez kulturę do programu festiwalu.
Bardzo duże zainteresowanie audycjami oraz informacje zwrotne otrzymywane od instytucji społecznych, których podopieczni brali udział w spotkaniach, utwierdziły nas w przekonaniu, że tego typu działania są niezwykle ważne i potrzebne.
W cyklu uczestniczyły osoby niepełnosprawne ruchowo i psychicznie. Osoby samotne i starsze. Dla wielu były to jedyne wydarzenia kulturalne w trakcie wakacji, w którym mogli wziąć aktywny udział. Uczestnicy czuli się bardzo docenieni i wyróżnieni, biorąc udział w spotkaniach muzycznych, które zostały przygotowane specjalnie dla nich.
Mieli oni do dyspozycji scenę Wytwórni, obsługę techniczną oraz instrumenty, dzięki czemu sami czuli się jak artyści. Śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach, uczyli się piosenek i kroków, słuchali specjalnie dla nich przygotowanych recitali oraz wspólnie z prowadzącymi kreowali muzykę. Ich radość, wdzięczność i niezwykłe zaangażowanie jest wystarczającym motywatorem do kontynuacji tego społecznego cyklu wydarzeń w ramach Letniej Akademii Jazzu.

Audycje to przeżycia muzyczne i doskonała zabawa – w programie m.in. wspólne śpiewanie i granie na instrumentach. Zabierzemy naszych gości w niezwykłe muzyczne światy i udowodnimy, że dźwięk jest doskonałym terapeutą.